Lvove gyveno Mocartas? | Pažinti save

Lvove gyveno Mocartas?

Autorius: Aleksejus Žaltkovski data: 2018 07 15

Vienas iš dalykų, kuris džiugina – Lvove vyksta klasikinės muzikos festivalis Mozart Lviv. Nepamenu ar yra gatvė Mocarto vardu ir ar turi jam paminklą, bet festivalis pavadintas būtent taip. Sulaukiau atsakymo, kad jis čia praleido dalį savo gyvenimo. Pagalvojau, kad visai galėjo būti, juk tuo metu (berods) čia buvo Austrija Vengrija. O jis keliavo ir kūrė muziką skirtingose pasaulio kraštuose, tai galvoju kodėl gi ne? Nors nieko apie tai negirdėjau, kai skaitinėjau jo biografiją.

Bet tačiau visgi.. :) jis čia ne gyveno. Nors ir festivalio organizatoriai sako tiesą. Čia gyveno ne Wolfgang Amadeus Mocartas, o Franz Xaver Wolfgang Mozart. Irgi Mocartas, bet ne visai tas. Nors irgi muzikantas, to žymiojo Mocarto sūnus.

Smalsu pasidarė, kurio Mocarto kūrinius grojo festivalio metu :) Pasižiūrėjau bukletus, grojo to, pagrindinio muziką :)

Koncertas visai patiko. Gerai parinko kūrinius (na, vertinu pagal renginio dinamiką), sklandžiai suorganizuota, o ir paįvairino linksma, jauna vedėja, kuri pasakojo įdomias istorijas apie Mocarto gyvenimą (tikriausiai irgi to pagrindinio, jau susimaišiau:). Padėjėjai viską operatyviai tvarkė, atnešdavo, išnešdavo mikrofonus ir pan.

Nors norėjosi gyvos muzikos, o vyko lauke po dengtų stogu.. tad tikriausiai be aparatūros buvo sunku išsiversti, bei kaip sakė garso režisierius (pakalbinau per pertrauką) renginį įrašo ir išleis video, todėl įranga buvo privalu.

Sugalvojau apsilankyti paskutinę minutę. Likus porai valandų iki renginio nusipirkau bilietus ir nusprendžiau pabaigti vieną darbą. Darbavausi ir pamačiau, kad jau liko vos kelios minutės iki renginio pradžios. Pradėjau skubėti, ieškoti kur tas koncertas vyks. Greitu žingsniu eidamas, prisiminiau, kad buvo parašytas aprangos kodas. Galvoju, na.. gal neišvarys.. Spalvų gama suderinta.. nors kai kas gali manyti priešingai :)

Nespėjau daug ką apmąstyti, nes jau atėjau į vietą. Patikrinau ar praleidžia, praleido. Tai viskas ok. Įėjau į seno dvaro teritoriją ir sekiau nuorodas kol nepakliuvau į dengtą salę po atviru dangumi, su stiklinėmis lubomis.

Labai nustebino, kad buvo labai mažai žmonių.. ir pirma mintis buvo, kad visi vėluoja. Galiausiai vėluojant renginiui apie 15 minučių pradėjome, nors žmonių ne ką ir padaugėjo. Buvo mintis, kad kaip nervina.. ir kaip liūdna, kad toks gražus renginys.. o viskas vėluoja, bet akimirksniu pasitikrinęs ką jaučiu.. supratau, kad man linksma ir čia tik mintys.. ajajajai kaip blogai vėluoti, o jaučiuosi smalsiai ir linksmai.

Tai štai su tokia nuotaika ir praleidau visą koncertą. Pertraukos metu.. tikriausiai pirmą kartą, man esant Lvove, aplankė mintis, kad galėčiau šiame mieste gyventi. Nors šiai minčiai dar labai anksti. Per mažai pažįstu žmones, per mažai mačiau miesto.. ir dar nelabai suprantu kultūros, kad galėčiau nuspręsti tokį dalyką.

O čia kelios nuotraukos ir trumpas video iš koncerto.

[Best_Wordpress_Gallery id=”6″ gal_title=”LvivMozArt”]