Mediniai laiptai Lvove ir kvietimas sau atsiriboti nuo lyginimo ir vertinimo | Pažinti save

Mediniai laiptai Lvove ir kvietimas sau atsiriboti nuo lyginimo ir vertinimo

Autorius: Aleksejus Žaltkovski data: 2018 07 10

Dabar tvarkau puslapį ir noriu pažiūrėti kaip atrodo dizainas. Ar tvarkingai atvaizduojamas tekstas, puslapio įrašai ar puslapiai. Nors šiaip, esu dabar Lvove centre. Yra beveik 23 val, o miestas vis dar labai gyvas.

Pirmam įrašui reikėtų parašyti vos vos daugiau, todėl noriu pasidalinti viena nuostaba. Seniai nesu matęs tiek medinių laiptų. Man tikrai labai keista. Stovi namas 4-5 aukštų.. ir yra mediniai laiptai. Nors Ignalinos bute laiptai irgi mediniai, kažkaip miesto senamiestyje jie žiūrisi truputi kitaip.

Dar viena mintis, nuo kurios noriu pradėti šią įrašų seriją (jeigu serija bus..:), tai palinkėjimas sau pačiam mažiau lyginti ir vertinti, o daugiau tyrinėti. Juk pradžioje taip norisi sakyti oo šitas yra kaip tame mieste, o čia kaip tame, o čia kaip mūsų Basanavičiaus g.

Kol kas šis palinkėjimas pavyksta tiek, kiek pastebiu, kad pradedu lyginti :) Nors tyrinėjimo tikriausiai irgi yra daug. Stebina kiek daug Lvove yra paminklų. Beje, turi paminklus ir mūsų mylimajam poetui Adomui Mickevičiui. Dar nesupratau kodėl.. Gal jis ką nors veikė? Dar nesidomėjau, tik sužinojau, kad Mocartas dalį savo gyvenimo praleido šiame mieste. Taip pat jie turi paminklą Kosciuškai.

Kiek teko bendrauti su lenkų turistais ir vietiniais žmonėmis, tai turime panašią situaciją :) Lenkai kaip Vilnių, tiek ir Lvovą laiko lenkišku miestu. Klausantis tokių istorijų, susimąsčiau ar čia sutapimas.. ar lenkai turi imperialistinių nuotaikų.

Kaip tik šiuo metu skaitau apie tarpukario Lietuvos ir Europos istoriją, tai kuriantys mūsų valstybei, Prancūzija palaikė didelės ir stiprios Lenkijos idėja su kuo daugiau teritorijų. Buvo idėja, kad Baltijos šalys įeitu į Lenkijos teritoriją.

Dar didelę nuostabą kelia koks didelis jų senamiestis. Kelinta diena vaikštau po senamiestį iš įvairių pusių.. ir bijau, kad dar nesu priėjęs jo galą.. labai didelis.

Bei labai daug turistų. Suprantu, kad dabar sezonas.. ir tikriausiai į dienas nereikia kreipti dėmesį.. nors vis tiek stebina, kad tiek sekmadienis, tiek antradienį pilnas senamiestis žmonių.. centrinėse aikštėse.. net ne visada rasi praėjimą… nes tiesiog minios žmonių.

O čia mediniai laiptai :)