Palinkėjimų žala arba iliuzija, kad viskas visada bus gerai | Pažinti save

Palinkėjimų žala arba iliuzija, kad viskas visada bus gerai

Autorius: Aleksejus Žaltkovski data: 2018 02 22

Manau kažką panašaus jau esu rašęs, tik atrodo, kad šį kartą vos vos giliau suprantu šią idėją apie kurią noriu parašyti. Man vis labiau keista girdėti palinkėjimus, kad tu būtum visada sveikas, kad tau viskas sektųsi, kad tave lydėtų vien sėkmė ir viskas pas tave gyvenime būtų tobula. 

Nesu realybėje matęs tokių dalykų. Absoliučiai visi žmonės daugiau ar mažiau serga. Absoliučiai visi turi blogų dienų. Absoliučiai visada su daugiau mažiau bangavimų pakilimai keičia suklupimus. Kai kuriais atvejais tie bangavimai gali būti mažesni, bet ir jie gali būti visokie. 

Man atrodo naivu ir klaidinga linkėti to, ko negali būti, o ir nuteikti žmogų nerealiems lūkesčiams. Kuo didesnė iliuzija, tuo jų sudužimas bus stipresnis. Ok, sutinku su tam tikromis iliuzijomis siekiant tikslų. Tikėkime, kad mums gali pavykti.. nors ir čia pradedu įžvelgti alternatyvių būdų kaip siekti tikslų. Nors dar neturiu suformavęs tikslios pozicijos / nuostatos. Man keisti palinkėjimai, kad gyvensi kaip Boro boro saloje.

Pasaulio istorija turi daug pavyzdžių. Vaikas, kuris norėjo kasdien Kalėdų. Karalius, kuris norėjo, kad viskas prie ko jis prisilies virs auksų. Motina, kuri užbūrė, kad jos vaiką visi mylėtų.. beje, puikus Hermano Hesės apsakymas Augustas kalba panašia tema, nors kiek ir per kitą prizmę.

Man labai keista, kad aš apie tai rašau, nes pats visada buvau ir esu didžiausias pozityvistas, kurio viltis labai stipri. Bet šiuo atveju suvokiu, kad tokie palinkėjimai ir absurdiški ir net žalingi. Nes manau, kad didelė gyvenimo kokybės kliūtis yra nusivylimas ir manymas, kad gyvenimas (likimas) nėra teisingas.  Esant tokioje būsenoje, žmogaus gyvenimo kokybė krenta.

Nors rašau ir girdžiu savo kategoriškumą… ir patirtis rodo, kad nėra viskas taip juoda arba balta.. ir tikėtina, kad tuose palinkėjimuose yra pozityvių momentų. Galbūt žmogus bent tuo metu jaučiasi gerai. Juk mūsų smegenis negali atskirti ar mes įsivaizduojame ateitį ar išgyvename kažką tuo metu. Galbūt todėl egzistuoja tokie palinkėjimai? Juk taip žmogus jaučiasi, lyg jis sveikas, turtingas, sėkmingas ir t.t. 

Tikėtina, kad per daug kategoriškas tonas, bet nelinkėkime amžinos laimės, sveikatos ir sėkmės.