Kuo skiriasi „kelias į laimę“ ir „laimė yra kelias“ arba kas tie kalbos riktai?

Autorius: Aleksejus Žaltkovski data: 2017 10 10

Yra toks terminas – kalbos riktas. Kaip suprantu, jį sugalvojo Froidas. Naudojamas kai žmogus padaro savo kalboje klaidą, bet iš tiesų ji atspindi jo požiūrį. Tai šiandien tikriausiai patyriau kažką panašaus. Dirbome ties naujos programos turiniu ir viena tema vadinasi laimė yra kelias. Moderavau susitikimą ir perskaičiau šią temą kelias į laimę. 

Laurinaitis pataisė mane ir pasakė, kad supranta mano požiūrį, bet tema vadinasi kelias yra laimė. Ir pasijuokė, kad tai atspindi mano požiūrį. Man atrodo, ankstesniame susitikime irgi perskaičiau šį temos pavadinimą kaip kelias į laimę. 

Manau labai taikli pastaba. Nors šiuo metu turiu daug man patinkančių gyvenimo aspektų, dalis mano pastangų ir energijos skiriama kurtis norimą gyvenimą. Turiu tam tikrą viziją ir dėlioju tiek metų planus, tiek dienos darbus šiais aspektais. 

Nors vis daugiau patyriu laimės ir tikėtina vis mažiau darau kompromisų, vis gi sutinku, kad dalis minčių yra „kelias į laimę“ lauke.

Ar gyvenu tobulą gyvenimą? Ne. Matau skirtumus tarp norimo ir esamo. Ar gyvenu vis labiau tobulą gyvenimą? Manau klaidinga formuluotė. Gyvenime vis daugiau tobulų akimirkų. 

Dabar berašant suprantu, kad galiu kitaip pakreipti esamą kelią. Juk dabartinė patirtis, procesas yra labai įdomūs. Nežinia kada dar turėsiu galimybę burti viską nuo pradžių. Galima sakyti nieko neturint. Tai labai įdomus nuotykis.

Kažkada galvojau, kad būnant 20 santykių kūrimas, įsimylėjimas yra tokie nuostabūs… ir to jau niekada nepatirsiu. Tas dalinai yra tiesa, nes tais metais tas turi savo poskonį, savo žavesį. Nors tiesa ir tai, kad kiti gyvenimo etapai turi kitokio žavesio. Brandos, didesnio supratimo ir kitų aspektų. Bet norėjau pasakyti, kad kiekvienas etapas turi savo žavesio. Todėl dabar gyvenu labai įdomų laiko tarpą. Naujų programų atsiradimas. Naujų santykių atkarpa. Mokymasis mobilizuotis. Tikslų siekimas. Produktų įvedimas į rinką. Darbas su komanda. Tai labai įdomūs dalykai. 

Nuo požiūrio taško priklauso kiek yra procese entuziazmo. Šis atradimas, teisingiau suvokimas labai įdomus. Kažkaip nušvito viskas kitu kampu, kitomis spalvomis. Nors žinau šiuos dalykus, bet dabar toks įvyko kaip mažas ir labai silpnas praregėjimas. Juk tikrai, tai ką aš dabar darau, tai kokiame gyvenime etape esu.. yra neapsakomai įdomu. Čia kaip gyventi XX amžiaus pradžioje ir matyti kaip atsiranda ir kuriama daugelis dalykų. 

Vertingą aspektą iškėlė kalbos riktas. Dar įdomiau yra rašyti ir atrasti. Rašymas, panašiai kaip bėgiojimas.. tyrinėji ir ką nors įdomaus atrandi. Nuuoossttaabbuu!

Noriu komentuoti

Required.

Required. Not published.

If you have one.